10 порад щодо підвищення безпеки сайту

Головна сторінка > 10 порад щодо підвищення безпеки сайту

Як підвищити безпеку сайту або інтернет-магазину?

Останнім часом все більше клієнтів звертаються до нас після злому сайту. Це може бути нешкідливий спам, який сильно набридає або злом, який позбавляє власника сайту повністю. Як убезпечити свій сайт і бізнес, ми розповімо в цій статті.

 1. Вибір надійної CMS
 2. Оновлення
 3. Паролі
 4. SSL
 5. Перевірте платіжні системи
 6. Перехрестне зараження сайтів
 7. Обмежити доступи
 8. Ніколи не зберігати налаштування CMS замовчуванням
 9. Вибір розширень
 10. Робіть резервні копії
 11. Файли конфігурації сервера
 12. Резюме

Вибір надійної CMS

Популярність систем управління контентом (CMS), таких як WordPress, OpenCart, Joomla, Drupal, Magento і інших, зробила створення великого сайту простіше, ніж коли-небудь. Завдяки цим інструментам компанії можуть дуже швидко реалізувати свої ідеї і побудувати продажу через інтернет. Завдяки великій архітектурі, незліченній кількості плагінів і модулів час створення сайту значно скоротився.

Однак у всього є свої переваги і недоліки. Значно скорочений час впровадження, необхідний для того, щоб зайняти місце в мережі, пов’язаний з кіберзагрозами.

[us_single_image image=”4875″ size=”full” align=”center”]

Якщо вам потрібен надійний сайт, звертайтеся до нас, ми допоможемо з розробкою сайту і вибором хорошої CMS для ваших потреб.

Оновлення

Ця порада стосується не тільки сайту, але і всього простору, пов’язаного з цифровим життям. Застаріле програмне забезпечення є причиною тисяч успішних атак коже день.

Надзвичайно важливо впроваджувати оновлення по мірі їх доступності. Вони можуть містити виправлення безпеки, без яких система може бути беззахисною.

Більшість сайтів атакуются автоматично. Ворожі боти постійно сканують інтернет у пошуках слабких місць в системах, які вони можуть використовувати. Отже, робити оновлення один раз на місяць або навіть щотижня вже недостатньо. Оновлення слід робити, як тільки вони стають доступними.

Ви можете контролювати впровадження самостійно або передати його на підряд.

Якщо ви використовуєте WordPress, варто встановити плагін WP Updates Notifier, який інформує про нові оновлення.

Паролі

Це ще одна порада, яка виходить за рамки безпеки сайтів, але стосується вашого цифрового життя.

При очищенні сайтів наших клієнтів від вірусів дуже часто виявляється, що цій проблемі не приділяється належної уваги. Ми не раз стикалися зі слабкими паролями. На жаль, все ще є випадки введення облікових даних для входу в систему admin / admin на сервері.

Кіберзлочинці мають в своєму розпорядженні списки паролів, які просочилися в ході попередніх атак – вони використовуються для створення ще більших списків. Якщо ваш пароль знаходиться в такому списку, успішна атака на ваш сайт буде лише питанням часу.

Основні правила використання надійних паролів:

 • Не використовуйте одні й ті ж паролі в декількох місцях. Кожен з ваших паролів повинен бути унікальним і згенерував спеціально для конкретних обставин. Використовуйте менеджер паролів, наприклад 1Password або LastPass.
 • Використовуйте довгі паролі. Більше 12 символів. Чим довше пароль, тим більше часу буде потрібно для його злому – в епоху менеджерів паролів, які запам’ятовують і вводять їх за нас, єдиним обмеженням є обмеження, встановлені розробниками.

Використовуйте випадкові літери для створення пароля. Програма для злому паролів намагається вгадати мільйони паролів в секунду. Використовує словники, спеціально створені для цієї мети, але також знає загальноприйняті формули, такі як заміна букв цифрами або додавання цифр в кінець слів.

[us_single_image image=”4877″ size=”full” align=”center”]

Встановлення SSL

SSL (Secure Sockets Layer) – це технологія для встановлення безпечного з’єднання між браузером і сервером.

SSL шифрує дані під час зв’язку, що допомагає захистити від атак Man in the Middle (MITM). Коли сайт не використовує протокол SSL (такі сайти можна розпізнати по тому факту, що вони використовують http в адресі, а не https), відправлені дані можуть бути перехоплені / підслухані зловмисником.

На щастя, SSL стає стандартом і фактично використовується браузерами для позначки незахищених сторінок.

[us_single_image image=”4884″ size=”full” align=”center”]

Ми надаємо послуги з встановлення SSL сертифікатів як окремо, так і в пакеті SEO оптимізації сайту.

Перевірити платіжні системи

Якщо сайт буде використовувати платіжні системи, перевірте безпеку постачальника цієї послуги.

Забезпечення безпеки банківських реквізитів повинно бути пріоритетом, і ми рекомендуємо використовувати перевірені рішення, які вже давно присутні на ринку.

Вибираючи платіжну систему, зверніть увагу на те, яку безпеку використовує система, яка політика безпеки і скільки часу буде потрібно для повернення коштів на рахунок в разі невдалого платежу.

Перехресне зараження сайтів

Перехресне зараження сайтів – дуже поширене явище – це ситуація, коли сусідні сайти на одному сервері заражені, зазвичай через погану ізоляцію або неправильні конфігурації сервера.

Ми зустрічали випадки, коли одна установка WordPress, що містить плагін, який містить пролом в безпеці, піддається атаці, і зараження поширюється на всі установки WP на даному сервері.

Якщо на одному хостингу є сайти з різними плагінами або навіть різними CMS-системами, це збільшує поле атаки – кожен встановлений плагін може виявитися небезпечним. Хакеру досить знайти одну помилку, щоб захопити всі сайти.

Після завершення очищення всі паролі необхідно буде змінити. Кожен пароль на кожному сайті. Це стосується паролів до баз даних CMS і FTP, а також всіх користувачів. Якщо ви пропустите цю дію, сайти будуть уразливі для швидкого повторного зараження.

Обмежити доступи

Ця політика поширюється на багатоцільові сайти. Важливо, щоб кожен, хто користується сайтом, міг працювати. Якщо необхідний підвищений доступ, дайте його, але не забудьте повернутися на попередній, більш низький рівень.

Якщо хтось пише гостьову статтю, переконайтеся, що у нього немає прав адміністратора. Його права повинні дозволяти йому створювати статтю і редагувати тільки те, що він створив.

Часто упускається з виду елемент управління користувачами – це не тільки моніторинг, але і підзвітність. Система повинна бути побудована таким чином, щоб у разі виникнення підозрілої ситуації було відомо, хто саме несе відповідальність. Наприклад, в разі, якщо один обліковий запис використовується більш ніж однією людиною (як це буває у випадку з командами) – це буде неможливо.

Ніколи не зберігати налаштування CMS за замовчуванням

Більшість атак на сайти здійснюються повністю автоматично. Ворожі боти найчастіше засновані на настройках CMS за замовчуванням.

Це означає, що багатьох атак можна уникнути, відредагувавши налаштування під час установки.

Наприклад, деякі системи управління контентом за замовчуванням надають всім користувачам право встановлювати нові розширення. Ці типи налаштувань можуть бути використані під час хакерської атаки.

Налаштування, на яких варто зосередитися, стосуються контролю коментарів, користувачів, видимості інформації. Дозволи на редагування файлів важливі.

Вибір розширень

Можливість установки додаткових розширень сайтів, які можуть ввести складні функції за допомогою декількох клацань мишею, є одним з найбільш важливих переваг використання CMS WordPress. Існують буквально тисячі плагінів – WordPress налічує понад 50 000 в своїй колекції.

На жаль, кожен з додатків, незалежно від того, чи є він плагіном або новим графічним дизайном, пов’язаний з потенційною небезпекою.

Так як же вирішити, які плагіни та модулі заслуговують довіри?

– Давайте перевіримо останнє оновлення. Якщо останнє оновлення було більше року тому, слід ретельно подумати про використання плагіна. Також варто перевірити,чи активно розробник підтримує плагін – в іншому випадку програмне забезпечення не буде виправлено при виявленні уразливості – що буде безжально використовуватися хакерами.

– Перевірте дату випуску і кількість завантажень. Тут слід дотримуватися правила: чим більше раз завантажувався модуль, тим він надійніший. Також варто звернути увагу на досвід розробника – якщо це його перше доповнення, будьте особливо обережні.

– Використовуйте перевірені джерела. Не завантажуйте програмне забезпечення з джерела, в якому не впевнені. Ніколи не використовуйте піратські версії – впровадження шкідливого коду відносно просто, отже, ймовірність шкоди дуже висока (ігноруючи мораль цього).

Робіть резервні копії

Досвід злому сайту, неприємний, але набагато гірше (принаймні, в області кібербезпеки), – це зламаний сайт, для якого не було виконано резервне копіювання.

Резервне копіювання – незамінний фактор для повернення робочого сайту. Хоча це не панацея від атак і не вирішує всіх проблем, резервне копіювання полегшує роботу фахівців – очистити сайт від вірусів без резервного копіювання – набагато складніше, а іноді і неможливо.

Файли конфігурації сервера

Слід дізнатися конфігурацію сервера – в залежності від його типу використовуються різні файли:

 • Apache використовує файл .htaccess
 • Все популярніший Nginx, nginx.conf
 • Microsoft IIS використовує web.config

Файли конфігурації сервера – це потужний інструмент, який також може допомогти підвищити безпеку.

Що потрібно пам’ятати при налаштуванні сервера?

 

 • Блокувати перегляд папок. Завдяки цьому виключається можливість отримання хакерами і зловмисниками інформації про вміст директорій сервера.
 • Блокувати хотлінкінг зображень. Це не пов’язано безпосередньо з кібербезпекою, але це хороша практика. Hotlinking – це ситуація, коли інші сайти використовують зображення, які знаходяться на наших серверах, при використанні ресурсів. З відповідною конфігурацією ми можемо відключити цю можливість.
 • Захист конфіденційних файлів. Надаючи відповідні дозволи і правила, ми можемо захистити конфіденційні файли і місця на сервері від сторонніх осіб. Заблокуйте файли, пов’язані зі зміною CMS, і папки, до яких повинен мати доступ тільки адміністратор. Зарезервуйте виконання файлів PHP в каталогах, що містять фотографії або файли, завантажені користувачами.

Резюме

Ви повинні розуміти, що практично будь-яку систему можна зламати при правильному визначенні хакера (або бюджеті).

На щастя, більшість з нас не зустріне зловмисників на рівні спонсорованих державою хакерів груп. Виконання описаних вище кроків должно значно посилити безпеку сайтів, ефективно захищаючи їх від значної частини потенційних атак.

Похожие записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed